Zajímavosti z okolí Čečovic


Pokud se ocitnete v Čečovicích na domažlicku, vše si pěkně prohlédnete a Vaše zvídavá duše zatouží vidět i jiné památky v okolí, pak by Vaše další cesty mohly směřovat třeba na následující místa.Kostel Nanebevzetí panny Marie - Bukovec

Kostel Nanebevzetí panny MarieObec Bukovec leží cca 2 km západně od Čečovic a pozornosti by zde neměl ujít původně románský farní kostel Nanebevzetí panny Marie z doby kolem r. 1200. (Kvádrové zdivo lodi a spodní část západní věže s portálkem a zbytky sdružených oken), 2.čtvrtině 14.st. byl goticky přestavován a později byl upraven barokně (1772).Po roce 1989 obec Bukovec kostel částečně zrekonstruovala a v roce 2010 byl znovuvysvěcen.
Zříceni kostela sv. Barbory u Všekar

Zříceni kostela sv. Barbory u VšekarRomantická zřícenina hornického a poutního kostela - Kostel sv. Barbory u Všekar se nachází cca 2 km od severně od Čečovic. Jedná se barokní stavbu na křížovém půdorysu, patrně z let 1717-1724. V obci Všekary může pozorný výletník rozpoznat relikty těžby olověných, stříbrných a zinkových rud, trvající zde od středověku až do počátku 20. století.
Vodní tvrz Puclice

Vodní tvrz PucliceVe středu obce Puclice stojí původně vodní tvrz, kdysi obklopená velkými rybníky a vodním příkopem, Tvrz vybudoval patrně (nejspíše na přelomu 14. a 15. století) Bušek z Bohuchvaldů z Hrádku K radikální přestavbě dochází koncem 15. století za Šlovických ze Šlovic. Sídlem šlovických zemanů byla tvrz, až do konce 17. století, kdy byla koupena a přestavěna na trojkřídlý zámeček Jaroslavem Horou z Ocelovic.

Z původní tvrze je dochováno mohutné zdivo a sklepení s pozdně gotickým sedlovým portálem.
Jak se k nám dostanete

náhled mapy: obce Čečovice, Všekary, PucliceObce Čěčovice, Všekary a Puclice
se nacházejí na domažlicku,
kousek od obcí Staňkov a Holýšov
(ležících na trase mezi Stodem a Horšovským Týnem)Perličkou je, že kostel Nanebevzetí panny Marie se nachází i v další obci stejného jména - Bukovec. Tato obec, však leží na Moravě a pyšní se označením - nejvýchodnější bod ČR, takže není velký předpoklad, že byste si spletli cestu. ;-)